понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

Во Гостивар запленета марихуана, уапсени 4 лица

Во Гостивар запленета марихуана, уапсени 4 лица

Во полициска акција вчера во гостиварскиот регион, биле запленети неколку десетина килограми марихуана.

За неовласетено тргување и поседување на наркотични средства осомничени се четири лица.

Според првичните информации станува збор за количина од 60 килограми марихуана, која била открена во возило на патот кон Маврово.

Министерството за внатрешни работи во текот на денот ќе излезе со повеќе информации.

Коронавирус