сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 40
home Хроника

Во Гостивар едно лице лишано од слобода – кај него бил пронајден хеорин

Во Гостивар едно лице лишано од слобода – кај него бил пронајден хеорин

На 28.01.2021 околу 20.00 часот на улица „Балиндолска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.Н.(22) од Гостивар, затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин.

По целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок по член 215 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

ЕУРО 2020

Македонија