понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Во Ѓорче Петров приведено лице барано по централна потерница

Во Ѓорче Петров приведено лице барано по централна потерница

Денеска (19.09.2021) во 13.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода С.Б.(32) од с.Грчец, скопско.

За него била распишана централна потерница за истрага. С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Локални избори 2021