понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Во Ѓорче физички се пресметале поради должничко- доверителски односи

Во Ѓорче физички се пресметале поради должничко- доверителски односи

На 10.01.2020 во 01.00 часот во СВР Скопје, Д.В.(21) од Скопје пријавил дека на ул.„Шидска“ бил физички нападнат од А.Ј.. Причина за физичкиот напад било должничко – доверителски односи.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус