понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Во дворот на тетовскиот затвор пронајдена марихуана

Во дворот на тетовскиот затвор пронајдена марихуана

Тетовските полициски инспектори започнаа истрага за најдена марихуана во дворот на тетовскиот затвор. Дрогата ја нашол еден од вработените, па пријавил во СВР Тетово.

– Вчера околу 18:30 часот, вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Тетово“ во СВР Тетово пријавил дека во кругот на установата било пронајдено најлонско ќесе со марихуана, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Ќесето е подигнато за вештачење и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија