четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Во дворни места од напуштени и руинирани куќи – полицијата пронајде 120 насади канабис во демирхисарско Боиште

Во дворни места од напуштени и руинирани куќи – полицијата пронајде 120 насади канабис во демирхисарско Боиште

На 10.05.2021 од страна на Полициски службеници од Полициска станица Демир Хисар во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи, откриле 120 насади марихуана.

Увид извршен по овластвање на Јавен обвинител од Битола, при што стеблата и околни предмети се подигнати за понатамошно вештачење.

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија