недела, 5. јули 2020. Вести денес: 14
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Во два дена извршил две тешки кражби – украл пари од такси возила, полицијата го лишела од слобода

Во два дена извршил две тешки кражби – украл пари од такси возила, полицијата го лишела од слобода

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Р.Р.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека на 23.06.2019 и на 24.06.2019 година извршил две кривични дела „тешка кражба“.

На 23.06.2019 година на ул. „Благоја Паровиќ’’ во Скопје, пријавениот заедно со уште едно лице скршиле странично стакло на паркирано такси возило и одзеле пари.

На 24.06.2019 година на ул.„Струмичка“ во Скопје, пријавениот, исто така, на такси возило скршил странично стакло и одзел пари. Веднаш потоа, тој бил лишен од слобода.

Парламентарни избори 2020