среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Во дом во Ваксинце пронајдени 14 мигранти

Во дом во Ваксинце пронајдени 14 мигранти

игранти од Авганистан, Пакистан и Индија вчера биле пронајдени во домот кај жител на село Ваксинце.

Како што соопшти МВР, вера од 21 до 22:50 часот по претходна судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории кај Б.А.(44) од село Ваксинце при што се пронајдени 14 лица мигранти и тоа шест од Индија и по четири од Пакистан и Авганистан.

Б.А. бил лишен од слобода и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесен содветен поднесок.

Коронавирус