недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Во дом на арачиновец пронајден пиштол

Во дом на арачиновец пронајден пиштол

Полициски службеници во текот на ноќта извршиле претрес во домот на Б.Б. (38) од село Орланци, општина Арачиново.

– При претресот биле пронајдени еден пиштол „Зораки-М-906“ со рамка со шест куршуми и уште два куршуми. Претресот бил извршен по претходна пријава на неговата ќерка за семејно насилство и закана со пиштол. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус