вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Во четири сообраќајки во Скопје повредени четири лица

Во четири сообраќајки во Скопје повредени четири лица

На територија на градот Скопје во последните 24 часа се случиле четири сообраќајни несреќи во кои три лица се здобиле со лесни телесни повреди и едно лице со тешки телесни повреди.

Во една сообраќајна несреќа имало само материјална штета, две се со телесни повреди и една со тешки телесни повреди.

Четриесет возачи се движеле со поголема брзина од дозволената, 14 возачи се исклучени од сообраќај од кои 13 поради управување на возилото пред да стекнат такво право и еден возач почетник.

Поради истечена важност на сообраќајна дозвола е исклучено од сообраќај едно возило, едно возила е исклучено поради техничка неисправност и 15 нерегистрирани возила. Сто и дваесет возила биле непрописно паркирани, а пајакот подигнал 44 возила.

Коронавирус