сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 120
home Хроника

Во Битола запленети 2.400 парчиња пиротехнички средства

Во Битола запленети 2.400 парчиња пиротехнички средства

Полициски службеници од СВР Битола попладнево извршија претрес во дом на Ѓ.Ф. (38) од Битола, при што се пронајдени 2.404 парчиња пиротехнички средства.

За настанот известен е јавен обвинител и по документирање на случајот против Ѓ.Ф., кој е  приведен, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР-Битола.

Коронавирус