сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Во багажот имал шишиња со метадон, кривична за штипјанец

Во багажот имал шишиња со метадон, кривична за штипјанец

СВР Скопје – Единица за недозволена трговија поднесе кривична пријава против А.П.(33) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 28.09.2021, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило „сеат“, управувано од пријавениот, при што во багажниот простор биле пронајдени и одземени  поголем број шишиња со метадон.