четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 86
home Хроника

Во автомобилот имал нож, па заврши со лисици на рацете

Во автомобилот имал нож, па заврши со лисици на рацете

На 01.03.2021 околу 21:00 часот во тетовски Челопек, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.И.(30) од тетовско Боговиње затоа што при негов и преглед на возилото „ровер“ што го управувал бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против А.И. ќе следува поднесок по член 80 од Законот за оружје.

Коронавирус