петок, 17. септември 2021. Вести денес: 46
home Хроника

Во алкохолизирана состојба искршил табла со натпис „Република Северна Македонија“ па се пријавил во полиција, а таа го уапсила

Во алкохолизирана состојба искршил табла со натпис „Република Северна Македонија“ па се пријавил во полиција, а таа го уапсила

На 22.02.2020 во 06,20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес полициски службеници од Полициска станица Велес го лишиле од слобода Н.Ќ.(39) од Велес кој бил во алкохолизирана состојба, а по претходна пријава од истиот дека искршил поставената табла  со натпис „Република Северна Македонија“ поставена на објект на ул.„Димитар Влахов“ во Велес. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус