вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Во Аеродром “врие“ од кучиња скитници: За еден час каснати три лица

Во Аеродром “врие“ од кучиња скитници: За еден час каснати три лица

На 02.03.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Аеродром, З.П.(23) од Скопје пријавила дека на булевар „Трета Македонска Бригада” била касната од куче скитник.

На 02.03.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.Т.(27) од Скопје пријавила дека на булевар „Трета Македонска Бригада” била касната од куче скитник.

На 02.03.2021 во 22.00 часот во Полициската станица Аеродром, З.В.(50) од Скопје пријавил на улицата „68″ бил каснат од куче скитник.

Коронавирус