петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 141
home Хроника

Во Аеродром приведени три лица – кај нив била пронајдена марихуана

Во Аеродром приведени три лица – кај нив била пронајдена марихуана
илустрација

Синоќа во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Аеродром ги лишиле од слобода П.К.(20), С.Н.(20) и А.С.(19), сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, соопштија денеска од МВР, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус