сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Во Аеродром изгоре Порше, а уште две возила биле зафатени од пожарот

Во Аеродром изгоре Порше, а уште две возила биле зафатени од пожарот

На 20.04.2019 година во 03.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ настанал пожар во патничко возило „Порше кајен“, сопственост на М.Ј.(43) од Скопје.

Од огнот биле зафатени и возила „Сузуки“и „Пежо“. Извршен е увид.

Коронавирус