среда, 11. мај 2022. Вести денес: 127
home Хроника

Во 02 по полноќ сакале да бидат услужени, но им рекле дека повеќе не работат – тројца скопјани демолирале угостителски објект во Аеродром

Во 02 по полноќ сакале да бидат услужени, но им рекле дека повеќе не работат – тројца скопјани демолирале угостителски објект во Аеродром

На 23.01.2022 во 02,15 часот било пријавено дека во угостителски објект во населба Аеродром, Скопје, Д.М. (37), И.М. (32) и Ц.Б. (51) сите од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со тоа што кршеле инвентар, затоа што откако побарале да бидат услужени им било речено дека објектот не работи.

По целосно расчистување на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коронавирус