петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Внук го пронашол чичкото мртов, телото било во распаѓање

Внук го пронашол чичкото мртов, телото било во распаѓање

У.М. вчера вечерта пријавил дека го пронашол починат неговиот чичко Ј.Ј. (72) од село Шишево, чие тело било во фаза на распаѓање.

Од полицијата информираат дека извршен е увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.