среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Внук физички го нападнал својот дедо

Внук физички го нападнал својот дедо

Седумдесетгодишен дедо бил физички нападнат од 22-годишен внук од син во кавадаречко село, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека нападот се случил синоќа околу 19 часот во семејната куќа. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус