четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Внуци си го претепале дедото, па му го оштетиле автомобилот

Внуци си го претепале дедото, па му го оштетиле автомобилот

На 16.05.2022 во 15.00 часот во СВР Скопје, Н.И.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје бил физички нападнат од неговите внуци Љ.И. и А.И., кои притоа употребиле тврди и остри предмети и му го оштетиле патничкото моторно возило „шкода фабиа“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус