сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 20
home Хроника

Внимавајте во Старата чаршија: Грабежи и напади среде бел ден

Внимавајте во Старата чаршија: Грабежи и напади среде бел ден

Скопјанец пријавил дека вчера среде бел ден бил ограбен во Старата скопска чаршија.

Во 17 часот и 10 минути во СВР Скопје се јавил 48-годишниот Р.А. од Скопје кој пријавил дека во Стара чаршија едно лице со закана му одзело пари и накит.

Претходно скопјанец пријави дека бил претепан во Чаршија.