четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 151
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Внимавајте во автобусите во Скопје: Банда нападнала деца и им земала пари

Внимавајте во автобусите во Скопје: Банда нападнала деца и им земала пари

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Р.И.(19), М.Ј.(18), А.Б.(16), Е.Ф.(16) и Е.К.(15), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Во автобус кој сообраќал на релација од Центар кон Бит Пазар, пријавените физички нападнале неколку малолетници и им одзеле пари.

Коронавирус