петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Хроника

Внимавајте со заштитните маски: Казнети 39 лица за само еден ден

Внимавајте со заштитните маски: Казнети 39 лица за само еден ден

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 39 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носење на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

loading...