сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 54
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Внимавајте со објавите на Фејсбук- Скопјанец ќе одговара пред полицијата

Внимавајте со објавите на Фејсбук- Скопјанец ќе одговара пред полицијата

СВР Скопје поднесе кривичнa пријавa против М.И. од Скопје и Р.Б. од село Церово, општина Желино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ по пат на информатички систем.

На 24.05.2018 и 29.05.2019 година на социјалната мрежа Фејсбук објавиле фотографии и текст со заканувачка содржина.

Парламентарни избори 2020