сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 19
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ СО НОСЕЊЕТО НА МАСКИ: Полицијата казни 60 лица за еден ден

ВНИМАВАЈТЕ СО НОСЕЊЕТО НА МАСКИ: Полицијата казни 60 лица за еден ден

Во текот на изминатото деноноќие (04.10/05.10.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 60 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Коронавирус