четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 171
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ СО МАСКИТЕ: Полицијата казни 57 лица за еден ден

ВНИМАВАЈТЕ СО МАСКИТЕ: Полицијата казни 57 лица за еден ден

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 57 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Коронавирус