вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ СО МАСКИТЕ: Казнети 53 лица

ВНИМАВАЈТЕ СО МАСКИТЕ: Казнети 53 лица

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.06.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 53 прекршоци.

Инаку, од почетокот на овој месец беше укината мерката за носење на заштитна маска на отворено со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Коронавирус