сабота, 7. декември 2019. Вести денес: 73
home Хроника

Внимавајте што пишувате на Фејсбук- маж од Кочани си доби кривична пријава

Внимавајте што пишувате на Фејсбук- маж од Кочани си доби кривична пријава

Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против З.Д.(53) од с.Тркање, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на комјутерски систем“.

На 09.05.2019 година на социјалната мрежа „Facebook“, пријавениот објавил текст во кој повикувал на насилство.