недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 45
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ: Поради сообраќајна несреќа во прекин сообраќајот на регионалниот пат Струга – Дебар

ВНИМАВАЈТЕ: Поради сообраќајна несреќа во прекин сообраќајот на регионалниот пат Струга – Дебар
фото илустарција

Поради сообраќајна незгода, сообраќајот на регионалниот пат Струга – Дебар, кај село Октиси, е во прекин.

Како што информираат од АМСМ, сообраќајот е во прекин од 13:05 часот.

Коронавирус