понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 122
home Хроника

Внимавајте, кружат фалсификувани банкноти: Една „уловена“ на бензинска во Маврово

Внимавајте, кружат фалсификувани банкноти: Една „уловена“ на бензинска во Маврово

Во Полициско одделение Маврово, вчера во 18.40 часот Л.А.(43) од Центар Жупа пријавил дека на 11.01.2020, на бензинска пумпа во Маврови Анови, на едно лице му сменил банкнота од евра во денари, но при проверка на банкнотата во менувачница било констатирано дека е фалсификувана.

Банкнотата е одземена за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус