среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 113
home Хроника

Внимавајте кога купувате половни возила, еве како бил измамен еден македонски граѓанин

Внимавајте кога купувате половни возила, еве како бил измамен еден македонски граѓанин

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Т.Ј.(36) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

На 12.12.2019 во Гостивар, во плац за продажба на половни моторни возила, А.И.(41) од с.Чегране, гостиварско, се договорил со пријавниот од него да купи возило за што му дал дел од парите.

Наредниот месец А.И. го дал и останатиот дел од парите, но пријавениот не му го дал возилото со образложение дека има неколку дефекти и дека треба да се поправи, по што ја прекинал комуникацијата со него.

Коронавирус