понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 88
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ: Казнети 56 лица за само еден ден за неносење заштитни маски

ВНИМАВАЈТЕ: Казнети 56 лица за само еден ден за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 56 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Коронавирус