четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 155
home Хроника

Внимавајте: Измамник демнел пред банка во Скопје, не паѓајте на оваа измама

Внимавајте: Измамник демнел пред банка во Скопје, не паѓајте на оваа измама

Во Полициска станица Гази Баба Љ.М.(85) од Скопје, вчера во 14.30 часот пријавил дека околу 09.15 часот на улица „Маџари“ од страна на непознат сторител извршена му е измама, со што сторителот се стекнал со противправна имотна корист од 18.300 денари.

Измамата сторителот ја извршил на тој начин што откако пријавителот ја подигнал пензијата од банка тргнал кон пазарот при што сторителот го застанал и му рекол дека е направена грешка во банката, по што тргнале назад. На семафорите сторителот му рекол да почека тука, бидејќи бил стар тој ќе одел да заврши работа со парите и ќе се врател, по што не се вратил.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021