петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ НАСЕДНЕТЕ: Измамена и ограбена жена при продажба на огревни дрва- еве ги деталите

ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ НАСЕДНЕТЕ: Измамена и ограбена жена при продажба на огревни дрва- еве ги деталите

Б.Д.(76) од село Бање, кочанско, вчера во 18:15 часот во Полициската станица Кочани пријавила дека околу 16:00 часот во нејзинот двор во село Бање била измамена од едно лице.

Според пријавеното, лицето ѝ ветило дека за сума од 7.500 денари ќе ѝ донесе три кубни метри огревно дрво. Б.Д. му ги дала парите, по што лицето заминало и не се вратило. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус