вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 24
home Хроника

Внимавајте ако имате неатестирани фолии: МВР санкционира возачи за затемнети стакла

Внимавајте ако имате неатестирани фолии: МВР санкционира возачи за затемнети стакла

Во периодот од 20.09.2021 до 26.09.2021, министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани се 25 возачи.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Локални избори 2021