среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 54
home Хроника

Влегол во продавница за бела техника и украл мобилни телефони- полицијата трага по непознат кичевчанец

Влегол во продавница за бела техника и украл мобилни телефони- полицијата трага по непознат кичевчанец

На 26.06.2019 година во 08.45 часот во Полициската станица Кичево, вработен во продавница за бела техника пријавил дека непознат сторител одзел мобилни телефони.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициска станица Кичево.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус