вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Влегол во Пчиња и починал: Телото на 15- годишното момче пронајдено и извадено од полицајци и граѓани

Влегол во Пчиња и починал: Телото на 15- годишното момче пронајдено и извадено од полицајци и граѓани

Вчера во 16,40 часот било пријавено дека во кумановското село Шупљи камен, 15 годишник од село Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал.

Од страна на полициски службеници и граѓани телото било пронајдено и извадено.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Коронавирус