сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 89
home Хроника

Вкупно осум лица повредени во седум сообраќајки вчера во Скопје

Вкупно осум лица повредени во седум сообраќајки вчера во Скопје
фото илустарција

Вкупно осум лица се полеснo повредeни во седум сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Сообраќајната полиција санкционирала 68 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а исклучила од сообраќај 10 пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, двајца почетници и осум останати.

Како што информира МВР, од сообраќај се исклучени 36 нерегистрирани возила, две технички неисправни и 201 автомобил кои биле непрописно паркирани.

Со помош на специјално возило пајак отстранети се 62 возила.

Коронавирус