понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Хроника

Виничанец повреден, бил удрен со палета

Виничанец повреден, бил удрен со палета

На 15.04.2019 година во 18:10 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во oпштата болница Кочани со  повреди бил донесен Ј.Х.(25) од Виница.

Според пријавеното, Р.С.(45) од Виница, управувајќи вилушкар во фабрика во Виница, со палета го удрил Ј.Х. и му нанел повреди.

Увид извршила екипа од Полициската станица Виница и трудов инспектор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус