сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 55
home Хроника

ВИДЕО: Запален џипот на познат скопски стилист, се обиделе да му го запалат и салонот

ВИДЕО: Запален џипот на познат скопски стилист, се обиделе да му го запалат и салонот

Вчера наутро беше запален џипот на познатиот стилист Арменд Рамадани пред неговиот дом. Се работи за џип од марката „Опел Антара“ и причинето е голема материјална штета.

Случајот во полиција и пожарна го пријавиле неговите соседи, а неколку минути по опожарувањето се појавил и стилистот кој вели дека лично бил сведок на немилиот настан.

Вели дека и претходно сторителите се обиделе да го запалат и неговиот салон, но дека не успеале во намерата.

Побара од надлежните институции веднаш да го расветлат случајот. Од МВР велат дека работат на целосно расветлување на случајот.

Коронавирус