вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Видео: Сообраќајна незгода на автопатот Велес-Скопје, се излизгал камион (ВИДЕО)

Видео: Сообраќајна незгода на автопатот Велес-Скопје, се излизгал камион (ВИДЕО)

Сообраќајна незгода се случила вчера на автопатот Велес-Скопје во која се излизгал еден камион, денес надлежните служби се обидуваат да го извлечат.

На видеото може да се види како со механизација надлежни служби се обидуваат да го извлечат камионот кој вчера се излизгал на автопатот Велес-Скопје, поради што се создале и големи колони од возила.

Од МВР потврдија дека вчера се случила несреќата и дека нема повредени лица.

извор: kanal5.com.mk

Коронавирус