недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 41
home Хроника

ВИДЕО: Пукањето во Чаир снимено од безбедносните камери – хорор во скопски маркет

ВИДЕО: Пукањето во Чаир снимено од безбедносните камери – хорор во скопски маркет

Машко лице денеска пукало во вработената  А.Ѓ.  во маркетот „Кипер“ во Чаир.

Повредената А.Ѓ е префрлена во Ургентниот центар при Клиничкиот центар во Скопје.

Случајот во полиција во 14:38 часот го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Како што информираат за МИА од МВР, полицијата излегла на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.