недела, 28. мај 2023. Вести денес: 86
home Хроника

ВИДЕО: Пожар избувна во станбена згрaда во Чаир

ВИДЕО: Пожар избувна во станбена згрaда во Чаир

Пожар избувна во станбена згрда во скопската населба Чаир. Противпожарните екипи веќе го локализираа, објави ТВ 24 Вести.

Две противпожарни екипи беа на терен. Според неофицијалните информации – пожарот бил во стан кој е на последниот кат од зградата.

Нема информации за повредени, иако на местото на настанот беше забележано и возило на брза помош.