четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 101
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Хроника

ВИДЕО: Пепел и жештина по пожарот во станот во Карпош, станарот во болница – го спасил пожарникар

ВИДЕО: Пепел и жештина по пожарот во станот во Карпош, станарот во болница – го спасил пожарникар

„Досие“ објави ексклузивна видео снимка од изгорениот стан во Карпош 4, откако утрово се запалила најверојатно плинска боца во станот во една од зградите „близначки“.

Голем дел од станарите биле евакуирани, додека сопственикот бил спасен од еден пожарникар, при што бил однесен во болница.

Парламентарни избори 2020