среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

ВИДЕО: Ова се Македонците кои ограбувале во Белград, вака беа уапсени од српската полиција

ВИДЕО: Ова се Македонците кои ограбувале во Белград, вака беа уапсени од српската полиција

Српската полиција објави снимка од денешното апсење на тричлена група Македонци кои ограбувале станови во Белград.

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград расветлија повеќе кривични дела „тешки кражби“ и приведоа тројца државјани на Македонија, од кои едниот има и српско државјанство јави дописникот на МИА од Белград.

Полицијата ги уапси Б.С.(24), Б.Н.(31) и А.К.(23), кои се сомничат дека во текот на ноември и декември годинава провалиле во станови и куќи на територијата на Белград од каде со специјален алат за отворање блиндирани врати украле пари, накит, часовници и други вредни предмети.

На осомничените им е одредена мерка притвор до 48 часа, а со кривична пријава ќе бидат изведени во Третото основно јавно обвинителство во Белград.

Коронавирус