сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Видео од зградата што гореше во Центар: Станари молеа за помош!

Видео од зградата што гореше во Центар: Станари молеа за помош!

Утрово избувна пожар во зграда на улица Даме Груев во Скопје.

Пожарникарите интервенираа и го изгаснаа пожарот, но стари лица од погорните катови се жалеа дека не можат да дишат од чадот и бараат да бидат евакуирани.

Коронавирус