недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Видео од тешката сообраќајка во Богданци

Видео од тешката сообраќајка во Богданци

Вчера околу 04.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, патничко возило „бмв“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од В.С.(20) од Богданци, излетало од патот.

Во незгодата возачот В.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде починал.

Сопатниците во возилото Р.К.(19), Ѓ.Ш.(21), Д.Д.(21) и Н.Ш.(20) од Богданци, се здобиле со телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Извор: Скопје1.мк

Коронавирус