недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 239
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Хроника

ВИДЕО од тепачката во автобус на ЈСП

ВИДЕО од тепачката во автобус на ЈСП

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје бил приведен М.С. (32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со кршење на предмети во автобус со број 5 на ЈСП Скопје, додека сообраќал во близина на спортски центар во населбата Аеродром, по што и физички го нападнал возачот на автобусот Б.Ш. (57) од Скопје.

По излегување од автобусот на автобуската постојка, М.С. бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021