вторник, 11. август 2020. Вести денес: 143
home Хроника

Видео од превртениот автомобил во Бутел

Видео од превртениот автомобил во Бутел

Автомобил со тетовски регистарски таблички попладнево, во скопската населба Бутел, излетал од коловозот и се превртел покрај патот.

Како што дознава Алсат, возачот бил извлечен од возилото и му се укажало прва помош. Засега нема детални информации за неговата здравствена состојба.

Причина за несреќата официјално се уште е непозната.

До редакцијата на Алсат пристигнало и видео материјал од местото на настанот кој може да се погледне на следниот ЛИНК.

Коронавирус